gorzów przedszkole szatnia

i

Autor: Fragles Po 3 tygodniach dzieci wróciły do gorzowskich przedszkoli.

Gorzów: Maluchy ponownie w żłobkach i przedszkolach

2021-04-19 15:46

Po trzech tygodniach do przedszkoli i żłobków wróciły dzieci. W Gorzowie odbyło się bez niespodzianek. Wszystkie placówki wznowiły pracę.

Gorzowskie maluchy ponownie w żłobkach i przedszkolach. W ostatnich dniach w placówkach opiekuńczych trwały przygotowania na ich powrót. Jak informuje Wiesław Ciepiela, rzecznik gorzowskiego magistratu- nie było żadnych niespodzianek i w poniedziałek rano pracę wznowiły wszystkie przedszkola.

Wszystkie przedszkola są otwarte, a w nich wszystkie oddziały. Dzieci stawiły się w komplecie. Mamy nadzieję, że ten stan się utrzyma. Wymogi sanitarne obowiązują podobne, jak te przed wprowadzeniem lockdownu. One są wystarczające więc nie wprowadzamy żadnych dodatkowych obostrzeń – mówi Ciepiela.

Podobnie wygląda sytuacja w miejskich żłobkach. W Gorzowie funkcjonuje 29 miejskich przedszkoli i 4 żłobki. Uczęszcza do nich około 4,5 tysiąca dzieci. Placówki, przypomnijmy, decyzją rządu zostały zamknięte 27 marca. Z opieki mogły korzystać tylko dzieci medyków i pracowników służb porządkowych jak np. żołnierze, policjanci i strażacy. Być może jeszcze w kwietniu do szkół podstawowych wrócą klasy I-III. Matura ma się odbyć bez zmian - rozpocznie się 4 maja.

Sonda
Co zrobisz, kiedy "to wszystko się już skończy"?