Gorzów magistrat

i

Autor: SG Urząd Miasta Gorzowa

Gorzów: Magistrat przygotował kolejny pakiet pomocowy dla lokalnych przedsiębiorców

2020-11-24 17:53

W środę (25.11) radni zajmą się Gorzowską Dychą Bis. To oczekiwany przez lokalny biznes pakiet pomocowy. Miasto przeznaczyło na niego 1,3 mln zł. Wsparcie skierowane jest do konkretnych branż. Skorzysta z niego m.in. gastronomia, siłownie i fitness, agencje turystyczne czy sprzedawcy mebli, odzieży, a nawet biżuterii.

Dla kogo Gorzowska Dych Bis? Miasto przygotowuje wsparcie dla lokalnych przedsiębiorców. Nowy parkiet „dychą” jest już tylko z nazwy. Miasto na wsparcie biznesu przeznaczy 1,3 mln złotych. Pomoc otrzymają szczegółowo wymienione w projekcie uchwały branże. Kto zatem może ubiegać się o pieniądze z Gorzowskiej Dychy Bis? Przede wszystkim firmy, które płacą w Gorzowie podatki lub mają tu swoje siedziby i zakłady. Po drugie firmy, które prowadziły działalność na dzień 30 września.

Pomocą objęte są: gastronomia, rekreacja, sport, fitness i rozrywka. Na wsparcie mogą liczyć prowadzący działalność w branży filmowej, telewizyjnej i fotograficznej, pośrednicy i agencje turystyczne, a także handlowcy sprzedający meble, artykuły użytku domowego, sprzęt sportowy, gry i zabawki, odzież i obuwie, a także zegary i biżuterię.

Maksymalne wsparcie to 1 tys. złotych na pracownika, można je przeznaczyć na uzupełnienie pensji lub opłatę składek ZUS. Nabór wniosków ogłosi Powiatowy Urząd Pracy. Gorzowską Dychą Bis zajmą się radni na środowej (25.11) sesji.

Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?

Pytanie 1 z 1
Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?