Piotrowicz

i

Autor: Łukasz Kulczyński

WICEPREZYDENT

Gorzów ma nową wiceprezydent. Została nią Izabela Piotrowicz

2024-06-19 16:04

Izabela Piotrowicz została mianowana na nowego zastępcę prezydenta Gorzowa. Będzie ona odpowiadać za pozyskiwanie funduszy unijnych, a także za kulturę i sport. Swoje stanowisko zacznie pełnić od 1 lipca.

Nowa wiceprezydent Gorzowa ds. kultury i sportu

Izabela Piotrowicz ma 36 lat i od urodzenia mieszka w Gorzowie Wielkopolskim. Ukończyła Wyższą Szkołę Biznesu, a także studia menadżerskie MBA na Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu.

W Gorzowie pełniła funkcję radnej w latach 2014 i 2018, a przez ostatnie osiem lat kierowała Biurem Zamiejscowym Urzędu Marszałkowskiego. Po ostatnich wyborach samorządowych również otrzymała mandat radnej, ale z uwagi na objęcie nowej funkcji będzie musiała z niego zrezygnować. Na jej miejsce wejdzie najprawdopodobniej Aleksandra Sibińska-Szadna lub Jarosław Baryła, którzy w tym samym okręgu z list PO uzyskali największą ilość głosów.

Izabela Piotrowicz jako nowa wiceprezydent zajmie się pozyskiwaniem funduszy unijnych i będzie odpowiedzialna za miejską kulturę oraz sport. Zapowiedziała też powstanie biura, które będzie odpowiadać za współpracę z organizacjami pozarządowymi.

Zobacz też: Najlepsze osiedla do życia w Gorzowie

PREZYDENT DUDA TRACI WPŁYWY. Żółciak: Poniósł wyborczą porażkę!