Gorzów: Michaela Rak

i

Autor: SG Tytuł Honorowego Obywatela Gorzowa Siostra Michaela Rak odebrała podczas uroczystej sesji rady miasta.

Gorzów ma kolejnego honorowego obywatela, to siostra Michaela Rak

2021-07-02 14:10

Na uroczystość zakonnica przyjechała z Wilna, gdzie prowadzi pierwsze na Litwie hospicjum. Wyjechała tam po latach spędzonych w Gorzowie i tutejszym hospicjum. Siostra Michaela dołączyła do grona honorowych obywateli, którymi są m.in. Krystyna Prońko, Edward Dębicki, czy Jan Paweł II.

Siostra Michaela Rak honorową obywatelką Gorzowa. Uroczystość odbyła się podczas specjalnej sesji rady miasta (02.07) z okazji jubileuszu Gorzowa. ​Mowę na jej temat wygłosił dyrektor hospicjum św. Kamila, który przejął kierowanie nim właśnie po siostrze Michaeli. Honorowy tytuł zakonnica otrzymała za działalność na rzecz osób chorych na raka. Była jedną z założycielek hospicjum i kierowała nim w latach 1996-2008. Później wyjechała do Wilna, gdzie założyła pierwszą tego typu placówkę. Kontakty z Gorzowem i hospicjum utrzymuje cały czas.

Tu, w Gorzowie zaczęła się droga mojego życia zakonnego, tu się zaczęła droga posługi hospicyjnej. To jest dzień wdzięczności, który przyjmuję i przekazuję wszystkim osobom tutaj, dzięki którym dokonała się misja hospicyjna i w Gorzowie i dzięki Gorzowowi przeniosła się do Wilna - mówi siostra Michaela Rak.

Gorzów: Michaela Rak

i

Autor: SG

Po wpisie do księgi pamiątkowej siostra zawiesiła na ścianie w sali sesyjnej swój portret obok wizerunków innych honorowych obywateli Gorzowa. Jest 17 osobą, która otrzymała ten tytuł.

Gwara - Sprawdź, czy zrozumiesz, co do Ciebie mówią w innych regionach Polski

Pytanie 1 z 12
Jeżeli ktoś zaproponuje Ci na Warmii i Mazurach "anielskie ruchańce" to znaczy, że...