Stal Gorzów

i

Autor: mazinio Pierwszy mecz na Jancarzu ma odbyć się 14. czerwca.

Gorzów: Liga żużlowa na pewno ruszy w tym roku

2020-04-23 17:54

Takie są ostatnie ustalenia prezesów wszystkich klubów PGE Ekstraligi, które zapadły na wtorkowej wideokonferencji. Jak informuje Marek Grzyb, sternik żółto-niebieskich na razie nie wiadomo kiedy dokładnie pierwszy mecz o punkty będzie miał miejsce.

Liga ma wystartować jak - nieoficjalnie się wymienia - w weekend 12-14 czerwca. Wówczas Stal miałaby się zmierzyć - tak jak w pierwotnym terminarzu - u siebie z Unią Leszno. Niemal na pewno spotkania będą miały charakter imprez niemasowych. Marek Grzyb stara się, żeby na stadion mogło wejść 999 kibiców.

- Wysłaliśmy w tej sprawie pismo do żużlowej centrali. Dokładnie wyliczyliśmy, że przy  takiej liczbie kibiców zachowalibyśmy bezpieczną odległość pomiędzy jedną i drugą osobą - mówi Marek Grzyb.

Na razie nie wiadomo też kiedy żużlowcy wrócą do treningów.

Przypomnijmy, start żużlowej Ekstraligi miał nastąpić w pierwszy weekend kwietnia. Z uwagi na sytuację związaną z pandemią koronawirusa i zgodnie z rządowymi obostrzeniami, rozgrywanie zawodów sportowych nie było możliwe.

Start ligi był kilkukrotnie przekładany. Ostatni komunikat głosi, że wszystkie zawody żużlowe są odwołane do połowy maja.