gorzów nabór średnie 1

i

Autor: Fragles Rekrutacja drogą elektroniczną.

Gorzów: Łatwo nie będzie... o miejsca w szkołach ponadpodstawowych

2022-05-16 15:46

W Gorzowie ruszyła elektroniczna rekrutacja i walka o dostanie się do wymarzonej szkoły. Wnioski składa półtora rocznika, zatem gorzowski magistrat przygotował o ponad 20 klas więcej niż w ubiegłym naborze.

Powodem większej liczby uczniów jest demografia oraz przeprowadzone reformy przez Ministerstwo Edukacji. Dzieci urodzone w 2008 roku, przypomnijmy, zostały podzielone. Połowa z nich szybciej poszła do podstawówek. W związku z tym przygotowano więcej pierwszych klas, bo aż 94.

Żeby wypełnić formularz wchodzimy na stronę miasta, dalej e-obywatel i rekrutacja.

- Następnie należy wejść w zakładkę, która znajduje się po lewej stronie pod hasłem "zgłoś kandydaturę". Trzeba wpisać PESEL dziecka. Jeżeli go nie ma, co może się zdarzyć w przypadku obcokrajowców czy uchodźców, wpisujemy w odpowiednie miejsca datę urodzenia i płeć - wyjaśnia Beata Wachowiak, zastępca dyrektora Wydziału Edukacji UM w Gorzowie.

IV LO tak jak i I oraz II cieszą się wzięciem wśród uczniów.

i

Autor: Fragles/ archiwum

Nazwa miasta oraz ulic powinna być w pełnym brzmieniu, system to podpowiada. Kandydat wybiera trzy szkoły. W jednej placówce możne wybrać kilka profili. Po wypełnieniu wniosku trzeba go wydrukować, podpisać i przynieść do wybranej szkoły.

Termin upływa 21 czerwca. Z kolei na zawodowy.gorzow.pl jest informator o ofertach szkół.

Sanah o płycie Uczta, spotkaniach z fanami i nowej piosence z Dawidem Podsiadło

QUIZ. Jaki kolor ma to warzywo?

Pytanie 1 z 19
Jaki kolor ma korzeń pasternaku?