Turecka restauracja Smaki Hatay zamyka się

i

Autor: facebook.com/smakihatay

Gorzów: Kultowa restauracja zamyka się Mieszkańcy nie dowierzają! Właściciel podał powód

2023-02-08 11:18

Niestety, to już kolejna tego typu informacja w ostatnich dniach. W Gorzowie zamyka się kolejna, bardzo popularna restauracja. Chodzi o turecki lokal "Smaki Hatay", który mieścił się w samym centrum miasta (tuż obok McDonald's przy ul. Wybickiego). Znamy powód zamknięcia biznesu.

Wspomniana restauracja "z buta" weszła na gastronomiczną mapę Gorzowa i przez wiele miesięcy dominowała na rynku głównie dzięki jakościowym kebabom, w których zakochali się mieszkańcy.

Popularna restauracja w Gorzowie zamyka się. Właściciel podał powód

Właściciel restauracji w mediach społecznościowych napisał, dlaczego musi zamknąć swój biznes. - Jak już wiecie w Turcji było bardzo silne trzęsienie ziemi. Enver pochodzi z Hatay, jego dzielnica cała została zniszczona. Tata,rodzeństwo, dzieci, ciocie, wujkowie, wszyscy Ci którzy zdołali się uratować zostali bez dachu nad głową, bez jedzenia, bez prądu,czeka ich bardzo bardzo długa droga, aby zaznać choć trochę spokoju. Tego co przeżyli i stracili w ciągu minuty nie można opisać. Smaki Hatay po 4latach działalności zmagania się z różnymi trudnościami ( pandemia, remont drogi Chrobrego, rosnąca inflacja) zostaje zamknięte, pracujemy do niedzieli 12.02.2023. Enver musi jechać do rodziny. Tam już nie czeka na niego dom, bo już go nie ma, ale jest jeszcze rodzinę której trzeba pomóc. Utworzyliśmy zbiórkę dedykowaną dla Envera i jego rodziny, aby trochę ich wesprzeć w tym bardzo trudnym dla nich okresie (pisownia oryginalna) - napisał właściciel.

To już kolejna zamknięta restauracja w Gorzowie

"Smaki Hatay" podzieliły los chociażby lokalu "Mexigrill", który oficjalnie w styczniu poinformował o upadłości. Pod koniec 2022 roku to samo spotkało lokal gastronomiczny "Okienko Gorzów". Wszystkie trzy lokale były w mieście bardzo popularne. Niestety inflacja i inne losowe wydarzenia sprawiają, że lokalizacji na gastronomicznej mapie Gorzowie jest coraz mniej.

Lokal "Smaki Hatay" zostanie zamknięty z końcem tygodnia, czyli 12.02 (niedziela).

Sonda
Czy byłeś gościem w restauracji "Smaki Hatay" w Gorzowie?