Warta Zagłebie

i

Autor: coola

Gorzów: Kto dostanie dodatkową kasę na sport rozstrzygnie konkurs

2022-04-06 14:29

Do podziału jest 600 tys. zł. W większości to pieniądze jakie miasto zaoszczędzi przekazując organizację żużlowego Grand Prix Stali Gorzów. Do konkursu mogą przystąpić kluby z listy kluczowych dyscyplin sportowych, a takich w Gorzowie jest 12.

600 tys. zł do podziału dla ​gorzowskiego sportu. Kluby powalczą o kasę w ramach konkursu. Miasto przekazując organizację żużlowego Grand Prix Stali Gorzów zaoszczędziło 1 mln zł. Cała kwota nie zostanie jednak przeznaczona na wsparcie dla klubów. Na sport wyczynowy trafi łącznie 600 tys. zł. Jak pieniądze zostaną podzielone, które kluby zyskają, jeszcze nie wiadomo.

Ogłosimy na to konkurs, bo nie wiemy, które kluby sportu wyczynowego zgłoszą się po dofinansowanie. Kluby które otrzymały już częściowo pieniądze na wyczyn, wiemy że nie będą ponownie składały wniosków - mówi Małgorzata Domagała, wiceprezydent Gorzowa.

ccc ajp

i

Autor: coola

O pieniądze na sport wyczynowy mogą ubiegać się kluby, które trenują dyscypliny kluczowe dla miasta. Obecnie to: żużel, koszykówka kobiet, piłka nożna mężczyzn, piłka ręczna, piłka wodna, unihokej, wioślarstwo, kajakarstwo, lekkoatletyka, szachy, tenis stołowy i piłka kobieca.

QUIZ o życiu. Z tymi pytaniami poradzi sobie nawet dziecko, a ty?

Pytanie 1 z 9
Ile przeciętnie trwa zaśnięcie?