gorzów kolęda 1

i

Autor: bazylika-grudziadz.pl zdjęcie ilustracyjne

Gorzów: Ksiądz po kolędzie przyjdzie tylko... na zaproszenie

2021-12-17 17:37

Nie będzie tradycyjnych obchodów i pukania do drzwi, a to w związku z pandemią koronawirusa. W ubiegłe grudniowe święta kolęda była zawieszona. Teraz jest pewna możliwość, chęć przyjęcia księdza trzeba zgłosić.

Kuria diecezji zielonogórsko-gorzowskiej w tym roku zaleca umawianie się na wizytę duszpasterską. Taką metodę przyjęło już kilka gorzowskich parafii. Takie zasady m.in w kościele pw. Pierwszych Męczenników Polski na gorzowskim Manhattanie oraz u świętego Maksymiliana Kolbe przy Czereśniowej.

gorzów kolęda 2

i

Autor: kisistvan77/pixabay.com Kolędowanie tylko na zaproszenie.

W parafiach dostępne są specjalne karty przy wyjściach, w zakrystii oraz w opłatkach wigilijnych. Po wypełnieniu zostaną zebrane i odpowiednio podzielone. Powstanie harmonogram wizyt, który podany zostanie w ogłoszeniach duszpasterskich. Gorzowianie, którzy nie będą mogli przyjąć księdza, mogą skorzystać ze specjalnych nabożeństw kolędowych

Z kolei parafianie chorzy lub na kwarantannie mogą zaprosić duszpasterza, ale będzie się on modlił przy drzwiach lub na posesji, bez kontaktu z mieszkańcami.

Choinki dla krwiodawców

Jak dobrze znasz polskie kolędy?

Pytanie 1 z 10
Bóg się rodzi, moc truchleje,