Gorzów: komputery

i

Autor: SG Nowe komputery trafiły do sali informatycznej w SP 13.

Gorzów: Komputery, laptopy i inne bajery trafiły do podstawówek i liceów

2021-02-19 11:42

Kolejna partia sprzętu komputerowego trafiła do gorzowskich szkół. Najpierw otrzymały go szkoły techniczne i zawodowe. Teraz urządzenia otrzymały szkoły podstawowe i licealne. Miasto wydało na nie prawie 2 mln złotych. Sprzęt ma pomóc w nauce zdalnej.

Uczniowie gorzowskiej "Trzynastki" wyposażeni w nowoczesny sprzęt. Ma on pomóc nauczycielom i dzieciom w nauce zdalnej. 30 komputerów stacjonarnych trafiło do pracowni informatycznej, a 37 laptopów do poszczególnych klas. Urządzenia pozostaną w szkole po zakończeniu edukacji online.

Dawno nie mieliśmy takich dostaw, dawno nie mieliśmy takich zakupów. Obecnie budżet szkoły nie byłoby stać na takie zakupy, także to piękna sprawa, piękny prezent i dla nas bardzo dobra rzecz - mówi Jolanta Sikora, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 13.

Gorzów: komputery

i

Autor: SG

W ramach projektu „On-linowa edukacja” miasto w sumie zakupiło 443 laptopy, 70 kamer internetowych, 74 zestawy komputerów stacjonarnych, 15 monitorów interaktywnych, 30 tabletów graficznych i dwa wizualizery.

Kwotę podzieliliśmy zgodnie z ilością uczniów i w zależności od tego ilu uczniów jest w szkole, takim budżetem szkoła dysponowała. To szkoły podejmowały decyzje czy ma być więcej zestawów komputerowych, czy laptopów, czy tabletów graficznych, czy monitorów interaktywnych, bo szkoły wiedzą jakie potrzeby są u nich największe - mówi Magdalena Łabuza z Wydziału Edukacji.

Sprzęt trafił do szkół podstawowych i licealnych. Magistrat wydał na niego prawie 2 mln zł.

QUIZ: Czy znasz tabliczkę mnożenia? Sprawdź!

Pytanie 1 z 15
2x6 to: