Gorzów: komputery

i

Autor: SG Małgorzata Domagała, zastępca prezydenta ds. społecznych, Jacek Wójcicki (w środku) prezydent Gorzowa i Stanisław Jodko, dyrektor ZSE w Gorzowie.

Gorzów: Komputery do nauki zdalnej trafiły do gorzowskich szkół zawodowych

2020-12-07 16:25

229 komputerów stacjonarnych trafiło do 5 szkół technicznych. Najwięcej przypadło Zespołowi Szkół Elektrycznych, bo jest to największa szkoła średnia w mieście. Sprzęt w pierwszej kolejności pomoże w prowadzeniu nauczania zdalnego. Przed świętami szkoły mają dostać jeszcze 330 laptopów.

Komputery trafiają do gorzowskich szkół. To niezbędny sprzęt w dobie nauki zdalnej. Urzędnicy zakupili 229 komputerów stacjonarnych dla pięciu szkół zawodowych​. Ich koszt to prawie 2 mln złotych, większa część kwoty to dofinansowanie z urzędu marszałkowskiego.

To są komputery z tej górnej półki, ponieważ jest to rozszerzenie naszego projektu Zawodowcy 2.0. Z pewnością nasza młodzież będzie zadowolona - mówi Małgorzata Domagała, zastępca prezydenta do spraw społecznych.

Gorzów: komputery

i

Autor: SG Sprzęt komputerowy, który trafił do Zespołu Szkół Elektrycznych w Gorzowie.

Najwięcej komputerów trafiło do Zespołu Szkół Elektrycznych - 97 sztuk. Przy podziale decydująca była liczba uczniów, a "Elektryk" ma ich ponad tysiąc.

- Otrzymany sprzęt będzie służy im także, gdy wrócą do szkolnych ławek - wyjaśnia Stanisław Jodko, dyrektor szkoły – Po tym czasie będzie wymieniany sprzęt w typowych pracowniach informatycznych i programistycznych. Dwie pracownie zostaną zwiększone przy ul. Grobla 9 i Grobla 68, po dawnym gimnazjum. I to będzie odnowiony sprzęt.

Komputery trafiły także: do "Budowlanki" 40 szt., "Mechanika" - 30, tyle samo do "Odzieżówki", a do Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących- 32. Przed końcem roku gorzowski magistrat przekaże jeszcze 330 laptopów.

Sonda
Czy studniówki powinny zostać odwołane?