Gorzów autobus elektryczny

i

Autor: coola Na niektórych liniach jest więcej kursów.

Gorzów: Kolejne zmiany w komunikacji miejskiej! Więcej kursów i karteczki na siedzeniach

2020-03-27 11:59

MZK wprowadza ułatwienia by poprawić bezpieczeństwo pasażerów w związku z pandemią koronawirusa. Jest więcej połączeń i dodatkowe informacje w pojazdach.

W autobusach - na siedzeniach - przyklejona jest kartka z napisem: "miejsce nieczynne". Pasażerowie mogą zajmować co drugie miejsce siedzące. - W przypadku kiedy nie jest to możliwe, należy nie wchodzić do pojazdu i poczekać na kolejny autobus - mówi Marcin Pejski, rzecznik MZK w Gorzowie. Informacje o nieczynnych miejscach można też usłyszeć z głośników zamontowanych wewnątrz pojazdów.

Władze miejskiego przewoźnika informują też, że w godzinach szczytu zwiększy się częstotliwość kursów na najpopularniejszych liniach: 124, 104 i 126. Autobusy kursują co dziesięć minut. Dodatkowo do strefy ekonomicznej będą realizowane kursy bisowe.

Przypomnijmy: pierwsze zmiany w gorzowskim MZK zostały wprowadzone w środę (25.03). Ma to związek z rządowymi przepisami, które ograniczają gromadzenie się ludzi. Jednorazowo w gorzowskim autobusie może podróżować maksymalnie do 20 osób.