Gorzów: komputer

i

Autor: KMP w Gorzowie

Gorzów: Kolejne oszustwa na kryptowaluty. Poszkodowani stracili łącznie 130 tys. zł

2022-07-22 13:07

Tym razem poszkodowanych jest dwóch mężczyzn, którzy dali się zwieść obietnicom dużego zysku. Jeden stracił 50, a drugi 80 tys. zł. Policja apeluje o rozsądek i ostrożność.

Uwaga na oszustwa na kryptowaluty. ​To już kolejna w ostatnich dniach taka sprawa. Tym razem na policję zgłosiło się dwóch mężczyzn. Obaj zamiast zyskać, stracili po kilkadziesiąt tysięcy zł.

Pierwszy poszkodowany, który w przeszłości faktycznie próbował inwestować w kryptowaluty, otrzymał informację, że zarobił 10 tys. zł. Rzekomy konsultant przekazywał instrukcje, dzięki którym uzyskał dostęp do konta. Po zakończonej rozmowie okazało się, że z konta mężczyzny zniknęło ponad 50 tysięcy złotych.

Inny mieszkaniec podgorzowskiej miejscowości dał się skusić na inwestycje w kryptowaluty po propozycji przedstawionej mu przez telefon. Konsultant namawiał do okazyjnych wpłat. Pokrzywdzony przelewał pieniądze. Stracił 80 tys. zł.

Mundurowi apelują, żeby dokładnie sprawdzać komu powierzamy nasze oszczędności. Z ostrożnością podchodźmy do osób, które oferują inwestycję, duże zyski i opiekę nad zgromadzonym kapitałem. Nigdy nie mamy bowiem pewności, czy osoba z którą rozmawiamy przez telefon, jest tym, za kogo się podaje.

Jak dobrze znasz film "Kevin sam w domu"?

Pytanie 1 z 10
W jakim mieście mieszka Kevin?