Gorzów snieg

i

Autor: TogaHa Drogi zasypane - ulica Śląska.

Gorzów: Kierowcy uwaga. Na drogach biało i ślisko

2021-01-18 20:10

Skok temperatury oraz opady śniegu - wprawdzie niezbyt duże - mocno skomplikowały sytuację na drogach w mieście i w okolicach. Jest ślisko i nawet na głównych ulicach można mieć problemy z hamowaniem. Uwaga sytuacja może być jeszcze gorsza. Czy były pierwsze wypadki?

Mimo solidnego mrozu sytuacja na drogach w Gorzowie i okolicach była dobra. Niewiele opadów śniegu, niska wilgotność sprawiały, że warunki na ulicach były... przynajmniej stabilnie dobre. Zmieniło się to w poniedziałek (18.01) w okolicach godziny 18.00.

Temperatura zaczęła rosnąć i pojawiły się opady śniegu. Drogi błyskawicznie zrobiły się białe, wilgotne i śliskie. Jak nas poinformowała policja - do godziny 20.00 - nie doszło do żadnych poważnych zdarzeń drogowych. Policjantów to nie dziwi. - Gdy spadnie śnieg kierowcy pilnują się i są ostrożni - opowiadają mundurowi.

Niestety to nie koniec kłopotów. Prognoza pogody na najbliższe dni nie jest dobra dla kierowców. Temperatura w okolicach zera, opady deszczu i śniegu. To oznacza, że drogi - szczególnie nad ranem - mogą być bardzo śliskie.

Warto o tym pamiętać i skupiać się na płynnej i spokojnej jeździe. Prędkość lepiej spokojnie wytracać i zwalniać wcześniej niż gwałtownie hamować. Doświadczeni kierowcy przypominają, ze przewidywanie to jedna z najważniejszych umiejętności przydatnych podczas prowadzenia samochodu. 

ESKA XD #014

Kiedyś to było, czyli powrót do przeszłości. Co było wtedy na topie?

Pytanie 1 z 12
Buty o których marzyła każda dziewczyna będąc w szkole jeszcze kilka/kilkanaście lat temu to ...