gorzów cezib kadra1

i

Autor: materiały CEZiB Gorzów Uczniów w CEZiB-ie sporo, a grono pedagogiczne to 170 osób.

Edukacja

Gorzów: Kadra CEZiB-u prawie kompletna, brakuje tylko nauczyciela informatyki

2023-09-06 15:20

Jak słychać w ogólnopolskich mediach jest ogromny problem z wakatami w szkołach. To aż kilkanaście tysięcy miejsc. Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu w Gorzowie to największa szkoła ponadpodstawowa w Gorzowie. Jak sobie poradziła?

CEZiB to szkolny kompleks, który wchłonął trzy placówki oświatowe. Ma 1600 uczniów czyli ponad 60 klas. Pracuje w niej 170 nauczycieli. Większość pozostała z dawnego Mechanika, Budowlanki oraz Centrum Kształcenia Zawodowego. 20 belfrów jest nowych. Tylko jeden wakat jest nieobsadzony.

- Poszukujemy jeszcze tylko nauczyciela informatyki. Pozostałą kadrę udało nam się poukładać. Przyjęliśmy sporo osób czy panią od geografii czy od języka angielskiego z podstawówek. Tam zaczyna się trochę luzować. Fakt była to prawie walka jak o ogień czyli już w kwietniu trzeba było sobie nauczyciela "zaklepać" - mówi Magdalena Łabuza, dyrektor CEZiB-u.

gorzów cezib kadra 2

i

Autor: materiały UM Gorzów Miejska ianuguracja roku szkolnego na hali CEZiB-u.

Uczyć informatyki może student tego kierunku, bo chodzi o podstawy przedmiotu. Dopinany jest jeszcze plan lekcji, w tym tygodniu jest on jeszcze ruchomy.

Przypomnijmy - w szkolnym kompleksie przy Warszawskiej właśnie oddano do użytku dwa wyremontowane budynki A i C. Uczniowie od roku korzystają z hali sportowej i nowoczesnych warsztatów.

K. LUBNAUER: W PODSTAWÓWKACH NIE BĘDZIE PRAC DOMOWYCH

Te lektury czytano w czasach PRL. Sprawdź czy je wszystkie pamiętasz. Przyporządkuj autora do dzieła. QUIZ

Pytanie 1 z 15
Jak nazywa się autor, który się napisał książkę pt. "Popiół i diament"?