gorzów szkoła policja 1

i

Autor: materiały Lubuska Policja Uczniowie w drodze do szkoły dostają odblaski i ulotki.

Policja

Lubuskie patrole pilnują „Bezpiecznej drogi do szkoły”

2023-09-05 14:38

Wraz z pierwszym dzwonkiem prowadzą działania i edukują. W rejonie szkół i przedszkoli zrobiło się tłoczono. Mundurowi czuwają, by nie dochodziło do groźnych sytuacji i przypominają o zasadach kierowcom jak i młodym pieszym.

Każdy z rodziców chce podjechać jak najbliżej, do tego pośpiech i stres nie gwarantują bezpieczeństwa. W pierwszych dniach września mundurowych będzie więcej, zwłaszcza przy szkołach. Rozdają oni uczniom elementy odblaskowe, które wkrótce poprawią ich widoczność na drodze. Przypominają także zasady bezpiecznego poruszania się oraz ostrzegają przed zażywaniem dopalaczy i narkotyków.

gorzów szkoła policja 2

i

Autor: materiały Lubuska Policja Mundurowi odwiedzają także sklepy z alkoholem.

„Pod lupę” mundurowi wzięli sklepy sprzedające alkohol. Podczas kontroli wręczają specjalne ulotki, informujące o konsekwencjach udostępniania alkoholu nieletnim. Grozi za to kara do dwóch lat więzienia oraz zakaz prowadzenia działalności gospodarczej.

Lubuscy policjanci zanim rozpoczął się rok szkolny- skontrolowali stan oznakowania przy placówkach oświaty. Będą to robić także w ciągu kilku miesięcy trwającej nauki.

Wyszli na kawę spadli z balkonem

II wojna światowa. Najważniejsze wydarzenia i daty. 5 punktów to absolutne minimum

Pytanie 1 z 10
II WŚ wybuchła 1 września 1939 roku. Kiedy Niemcy i Francja przystąpiły do wojny?