Gorzów

i

Autor: Materiały prasowe KWP Gorzów Grupa SPEED ściga piratów drogowych.

Gorzów: Jeździsz za szybko! Możesz zapłacić więcej - ostrzegają policjanci

2021-04-15 17:57

Piraci drogowi szalejący w terenie zabudowanym nie będą płacić mandatów... staną przed sądem - zapowiadają gorzowscy policjanci. Chodzi o kierowców, którzy znacząco przekraczają dozwoloną prędkość. Ich wyłapywaniem zajmuje się m.in. specjalna grupa SPEED. Kierowcy już płacą wysokie kary.

Mundurowi zapowiadają, że w ekstremalnych przypadkach zamiast wypisywać kilkuset złotowy mandat będą kierować sprawę do sądu, tam za tego typu wykroczenia można zapłacić kilka tysięcy złotych.

Takie kary otrzymali dwaj kierowcy zatrzymani w lutym. Jeden w terenie zabudowanym jechał z prędkością 171 kilometrów na godzinę, drugi miał na liczniku 162 kilometry na godzinę. Decyzje w ich sprawach już zapadły. Obaj zapłacili po 4 tysiące złotych.

Dodajemy, że po przekroczeniu prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 kilometrów na godzinę, kierujący muszą się liczyć nie tylko z wysokimi karami finansowymi. To także utrata prawa jazdy na 3 miesiące.

W tym roku w takich okolicznościach gorzowscy policjanci zatrzymali uprawnienia prawie 200 osobom. 

Czy zdałbyś test na prawo jazdy? Tylko dla mistrzów kierownicy [QUIZ]

Pytanie 1 z 17
Czy za tym znakiem, w razie zatrzymania pojazdu wskutek zatoru drogowego, masz obowiązek zachować odstęp od poprzedzającego pojazdu nie mniejszy niż 5m?
Czy za tym znakiem, w razie zatrzymania pojazdu wskutek zatoru drogowego, masz obowiązek zachować odstęp od poprzedzającego pojazdu nie mniejszy niż 5m?
Samochody gwiazd FAME MMA | ESKA XD - Prosto z salonu #20