Stadion w Gorzowie. Stadion żużlowy

i

Autor: Łukasz Kulczyński Grand Prix ponownie zawita na Jancarza?

Gorzów: Jest szansa na organizację przyszłorocznej rundy Grand Prix

2020-12-11 17:12

Czy żużlowe Grand Prix w Gorzowie odbędzie się także w przyszłym roku? Jak nam się udało nieoficjalnie dowiedzieć urzędnicy prowadzą zaawansowane negocjacje z BSI, które jest organizatorem zawodów o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata na żużlu. Jest szansa, że jedna z rund cyklu ponownie odbędzie się na stadionie im. Edwarda Jancarza.

Obecnie w kalendarzu Grand Prix są dwa wolne terminy - 24 kwietnia oraz 19 czerwca. Zdecydowanie atrakcyjniejszą datą jest termin czerwcowy. Wtedy jest szansa na rozegranie turnieju z większą liczbą kibiców na stadionie. Obok Gorzowa - jak się nieoficjalnie mówi - o organizację jednej z rund Grand Prix stara się także Bydgoszcz.

Za prawa do zawodów trzeba jednak zapłacić - od około miliona do półtora miliona złotych. Negocjacje trwają.

Według naszych informacji Marek Grzyb, prezes Stali rozmawiał o organizacji zawodów z Jackiem Wójcickim, prezydentem Gorzowa. Jest duża szansa, że walkę Bartka Zmarzlika o obronę złota i trzeci indywidualny tytuł kibice znów będą mogli zobaczyć na żywo.

W 2021 roku odbędzie się 11 rund Grand Prix - w tym przynajmniej trzy w Polsce. Przypomnijmy: w minionym sezonie z powodu pandemii Grand Prix rozgrywano w nieco innej formie. W każdym mieście m.in. w Gorzowie odbywały się - dzień po dniu - dwie rundy.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy

Prof. Simon o statystyce zgonów

Jak daleko jest z Gdyni do Zakopanego? Prawdziwy test na odległości [QUIZ]

Pytanie 1 z 14
Dalej jest z Warszawy do: