Gorzów park wiosny ludow

i

Autor: Bartłomiej Nowosielski/UM Gorzów Park ma nam wypięknieć.

Gorzów: Jest praca! Kto nam upiększy Park Róż

2020-04-24 19:41

Urzędnicy szukają firmy, która zajmie się pracami w jednym z najstarszych gorzowskich parków. Pracy jest sporo, bo popularny park w centrum miasta czeka gruntowna rewitalizacja. Oby tylko znalazł się chętny. Co trzeba zrobić?

Park Wiosny Ludów zwany także Parkiem Róż to bardzo popularne wśród mieszkańców miejsce wypoczynku. Stawek, kaczki, plac zabaw i urocze zakątki, ale także sporo popękanego asfaltu czy leciwe schody do wejścia od ulicy Kosynierów Gdyńskich. Złe rzeczy mają się zmienić. Park czeka gruntowna przebudowa.

Wykonawca - wierzymy , że się zgłosi - będzie musiał zając się schodami, wjazdami do parku, alejkami. Stałych bywalców parku czeka też sporo niespodzianek. Będą nowe - podobno angielskie - ławki, pergole, różanka czy budka bookcrossingowa i stół do szachów. Przebudowany zostanie plac zabaw i - uwaga - będzie nowa toaleta. 

Gorzów park wiosny ludow

i

Autor: Bartłomiej Nowosielski/UM Gorzów Ma być jeszcze więcej roślin.

Park ma także zaskakiwać gdy zrobi się nieco ciemniej. Będą nowe lampy a niektóre elementy architektury zostaną podświetlone. To wszystko będzie... jeżeli znajdzie się firma, która zdecyduje się na wykonanie remontu.

Prace maja rozpocząć się i zakończyć jeszcze w tym roku. Czekamy. Szczegóły inwestycji znajdziecie na stronie www.gorzow.pl w Biuletynie Informacji Publicznej.