Materiały lubuskiej ITD

i

Autor: Materiały lubuskiej ITD

Gorzów: Jechali z fałszywymi dokumentami. Grozi im surowa kara

2022-12-07 12:49

W miniony wtorek na drodze ekspresowej S3 koło Gorzowa, zatrzymano trzy ciężarówki przez inspektorów lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Okazało się, że były to ciężarówki tureckich i serbskich przewoźników, którzy przewozili towar do Szwecji.

Jak informuje ITD, na taką podróż wymagane są zezwolenia EKMT. To dokument dopuszczający do wykonywania nieograniczonej liczby kursów pomiędzy krajami członkowskimi EKMT, których przebieg został udokumentowany w odpowiednio wypełnionym karnecie. Zezwolenie jest ważne przez cały rok kalendarzowy. Zezwolenie posiada ograniczenia terytorialne (nie można z niego korzystać na terytorium określonego państwa) oraz ograniczenia dotyczące klasy ekologii pojazdów, które mogą korzystać z zezwolenia

Kierowcy trzech ciężarówek mieli takie zezwolenia, ale inspektorzy ITD uważali, że są sfałszowane. Prowadzący ciężarówki nie mieli innych dokumentów przy sobie.

Został wszczęte postępowania administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej w wysokości 12 tysięcy złotych. Dodatkowo wszystkie trzy pojazdy zostały przetransportowane na parking strzeżony. Tam poczekają do momentu wpłaceniu kaucji na poczet przyszłej kary i okazania odpowiedniego zezwolenia EKMT. Jakby tego było mało, trzej kierowcy zostali przekazani do dalszych czynności funkcjonariuszom policji.

Sonda
Czy to odpowiednia kara dla kierowców?