Gorzów alkomat

i

Autor: Materiały prasowe KWP Gorzów Zdjęcie poglądowe.

Gorzów: Jechał ambulansem po alkoholu! Były już pracownik szpitala stanie przed sądem

2020-06-01 15:03

Zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w ruchu lądowym w stanie nietrzeźwości usłyszał Łukasz C., kierownik transportu medycznego w gorzowskim szpitalu i były żużlowiec Stali Gorzów. 28-latek prowadząc szpitalny ambulans - jak informuje Łukasz Gospodarek Gospodarek z Prokuratury Okręgowej Gorzowie - miał podczas policyjnej kontroli 0,47 miligrama alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierowca i jadący z nim sanitariusz, który także pił alkohol stracili pracę w lecznicy.

Do zdarzenia doszło 10 maja w Gorzowie. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć - Łukasz C. miał podczas pracy podjechać wraz z sanitariuszem pod sklep spożywczy. Tam obaj mieli zakupić alkohol, a po chwili wypić go w karetce. Całe zdarzenie miała zauważyć ekspedientka, która zadzwoniła na policję.

Pracownicy szpitala mieli w tym czasie wykonać kurs do Częstochowy, ale za daleko nie ujechali. Jeszcze w Gorzowie zatrzymał ich patrol policji. Podczas badania alkomatem okazało się, że dwaj mężczyźni byli nietrzeźwi. Na szczęście w tym czasie nie przewozili żadnego pacjenta.

Gorzów szpital

i

Autor: em Szpital w Gorzowie.

Obaj mężczyźni - kierowca karetki i sanitariusz pracowali w gorzowskim szpitalu. - Z nimi rozwiązaliśmy już umowę o pracę - mówi Robert Surowiec. Łukaszowi C. za kierowanie pojazdem mechanicznym w ruchu lądowym w stanie nietrzeźwości grozi grzywna, ograniczenie wolności, albo pozbawienie wolności do lat dwóch.

Przypomnimy: Łukasz C. przez pięć sezonów reprezentował barwy Stali Gorzów. Karierę sportową zakończył w 2014 roku. W barwach Stali zdobył m.in. brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski.
Później przez kilka lat pracował w gorzowskim szpitalu, gdzie jeździł karetką. Następnie został kierownikiem transportu medycznego lecznicy przy Dekerta, ale czasami też sam siadał za kierownicą ambulansu.

Tablice rejestracyjne w Polsce. Z jakiego województwa pochodzi auto oznaczone...

Pytanie 1 z 10
BWM:
Robot, który może pomóc personelowi medycznemu