gorzów ukraina

i

Autor: Bartłomiej Nowosielski/UM Gorzów

Gorzów: Jakie są priorytety pomocy dla uchodźców?

2022-03-04 14:12

Na razie priorytetem jest ucieczka przed wojną, w końcu jednak będą musieli wejść w nurt życia. Zdaniem prof. Pawła Leszczyńskiego, byłego gorzowskiego radnego, już wkrótce uchodźcy będą musieli rozglądać się za pracą i stałym lokum.

Pierwsze myśli gorzowskich i okolicznych samorządowców w tym momencie powinny być skierowane na coś innego. Mówi wykładowca gorzowskiej Akademii im. Jakuba z Paradyża:

My już musimy myśleć, jako samorząd gorzowski, o tym, czy będzie wystarczająca liczba miejsc w żłobkach, przedszkolach i szkołach. W odniesieniu do dzieci i młodzieży z Ukrainy, które zdecydują się w naszym mieście zostać przynajmniej na jakiś czas.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 18.02.2022

Polacy są solidarni z mieszkańcami Ukrainy uciekającymi przed wojną, ale dochodzi między nimi czasami do małych scysji. Były gorzowski radny przekazał nam, że taka sytuacji miała w jednej z gorzowskich poradni, gdzie jedni kosztem drugich wchodzili przed kolejką. I prosi szefów instytucji medycznych o nie faworyzowaniu żadnej z grup, bo nerwowych sytuacji może być w przyszłości więcej.

QUIZ. Sobotnia ortografia. Piszesz te słowa codziennie. Bardzo możliwe, że robisz to źle!

Pytanie 1 z 15
Na początek klasyka. Pisze się "wziąść" czy "wziąć"?