Gorzów magistrat

i

Autor: SG Urząd Miasta Gorzowa

Gorzów: Jakie prace planowane są w siedzibie urzędu miasta?

2020-12-31 12:54

Miasto wyda ponad milion złotych na modernizację i remonty swoich obiektów. Urząd zostanie zabezpieczony przeciwpożarowo, nie straszne mają mu być gwałtowne ulewy, pojawią się również klimatyzatory.

Remonty i modernizacje urzędu miasta. W 2021 roku magistrat wyda ponad milion złotych na te prace. Kontynuowane będą roboty związane z zabezpieczeniem przeciwpożarowym. Zakupione i zamontowane zostaną klimatyzatory. Trzeba wykonać także wiele drobnych napraw wynikających z tego, że budynek przy Sikorskiego ma już swoje lata.

W ubiegłym roku mieliśmy gwałtowne ulewy, które spowodowały częściowe zalanie budynku. Obiekt musi być przygotowany na takie ewentualności. Musimy się zabezpieczyć, żeby archiwa urzędu nie zostały zalane i po to są te prace - mówi Wiesław Ciepiela rzecznik gorzowskiego magistratu.

Gorzów: urząd miasta

i

Autor: SG Budynek przy ul. Łokietka

Prace remontowe planowane są także w innych obiektach należących do urzędu. W budynku przy ul. Łokietka naprawiony będzie dach i osuszone mury. Pałacyk ślubów przy Kazimierza Wielkiego zyska zewnętrzne oświetlenie. Część pieniędzy przeznaczonych będzie również na zabezpieczenie budynku przy ul. Obotryckiej. Prace mają zahamować postępującą degradację zabytkowego obiektu. Koncepcja gruntownego remontu i przeniesienie tam części urzędu pozostaje w sferze planów. Miasto nie ma na to pieniędzy, a w grę chodzą dziesiątki milionów złotych.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?

Pytanie 1 z 1
Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?