Pogoda

i

Autor: Canva Pro

WYBORY

Gorzów: Jaka będzie pogoda na wybory 2023. Będzie padać czy zaświeci słońce?

2023-10-12 18:28

Już w najbliższą niedzielę, tj. 15. października odbędą się wybory do Sejmu i Senatu prowadzone jednocześnie z ogólnokrajowym referendum. Sprawdź jaka będzie w tym dniu pogoda i na co się przygotować: wyciągać z szafy parasolki, czapki, a może krótkie spodenki?

Pogoda Gorzów 15.10.2023 rok

Wszystko wskazuje na to, ze na dobre zawitała już do nas jesień. W najbliższych dniach trzeba się nastawić na to, że aura będzie szara, pochmurna i deszczowa, a słupek rtęci będzie powoli spadał. Robi się wyraźnie chłodniej o czym świadczy m.in. rozpoczęcie sezonu grzewczego w Gorzowie.

A jak będzie wyglądała pogoda w dniu wyborów parlamentarnych, czyli w niedzielę 15. października?

Jak zapowiadają synoptycy w ten jeden dzień opady mogą być nieco mniejsze. Jeśli w ogóle się pojawią to raczej będzie to delikatny deszczyk niż utrudniająca spacery ulewa.

Na termometrach zobaczymy maksymalnie w granicach 11 stopni, więc wychodząc z domu lepiej włożyć na siebie jesienną kurtkę. Wiatr będzie wiał ze średnią prędkością około 25 km/h, w porywach do 50 km/h.

Wybory i referendum 2023

W tym roku wybory do Sejmu i Senatu prowadzone są jednocześnie z referendum ogólnokrajowym. Każdy obywatel może wziąć udział w głosowaniu, ale należy pamiętać, że jest do całkowicie dobrowolne.

Można zagłosować zarówno w wyborach parlamentarnych jak i w referendum, ale można też zrezygnować z referendum bądź wyborów parlamentarnych.

Jak poinformowała PKW, wbrew pojawiającym się w mediach społecznościowych informacjom, karty do głosowania nie będą złączone i każdy sam ma prawo zdecydować czy i w jaki sposób chce głosować.

Nowy podział administracyjny Polski?! Powstaną nowe województwa i zmienią się granice!

Sonda
Idziesz na wybory?
Piękna Ania z Wrocławia przepowiada pogodę. Pomagają jej ... drzewa