Gorzów

i

Autor: TogaH II LO w Gorzowie.

Gorzów: II LO najlepsze w Lubuskiem w rankingu Perspektyw

2022-01-12 14:39

II Liceum w Gorzowie znalazło się w pierwszej setce najlepszych ogólniaków w Polsce według rankingu Perspektyw. Szkoła z Przemysłowej uzyskała najlepszy wynik w województwie o jedno miejsce wyprzedzając liceum z Żar. A jak wypadły gorzowskie technika?

Wśród polskich liceów popularna dwójka z ulicy Przemysłowej uplasowała się na 90 pozycji - w ubiegłym roku była na 131 miejscu. Spadek odnotowało I LO, które znalazło się na 146 miejscu. Sklasyfikowano 500 liceów z całej Polski.

Tworząc ranking Perspektywy sprawdzają m.in. wyniki matur i osiągnięcia uczniów na olimpiadach. A jak wypadły technika?

Wśród techników w rankingu brylują szkoły z południa województwa. Najlepiej wypadła Budowlanka z Zielonej Góry. Na północy województwa najlepsze Technikum z Zespołu Szkół im. Kopernika w Witnicy, które w ogólnopolskim zestawieniu zajęło 165 miejsce.

Na 176 pozycji uplasowało się technikum z Kostrzyna, a najlepsza gorzowska szkoła to Gastronomik - jest na 200 miejscu w Polsce. W trzeciej setce są także technika z Elektryka. W wypadku szkół technicznych tworząc ranking brano pod uwagę także wyniki egzaminów zawodowych. 

QUIZ. Czy masz wysoko rozwiniętą intuicję?

Pytanie 1 z 9
Śni Ci się bliska osoba. Co robisz po przebudzeniu?
TikTok TRENING. TRENDY NA 2022 | ESKA XD - Fit vlog #39