Gorzów: krwiodawcy

i

Autor: SG Urczystość odbyła się w sali sesyjnej gorzowskiego magistratu.

Gorzów: Honorowi krwiodawcy odznaczeni

2021-10-15 16:39

Dzielą się swoja krwią, żeby pomagać ludziom w potrzebie. Gorzowscy honorowi krwiodawcy odznaki za swoje poświęcenie. W naszym rejonie systematycznie krew oddaje kilkaset osób. Każdy, komu zdrowie pozwala, może do nich dołączyć.

Choć nie są lekarzami, ratują wiele żyć. W Gorzowie odbyła się uroczystość wręczenia odznak honorowych dla zasłużonych krwiodawców​. Trafiły one do pań, które oddały 5, 10 lub 15 litrów i panów, którzy odpowiednio oddali 6, 12 i 18 litrów krwi. Osoby które mogą poszczycić się wyższym wynikiem uhonorowano tytułem Zasłużony Dla Zdrowia Narodu. Odznaczenia trafiły łącznie do kilkudziesięciu osób. Jednym z nich był Mateusz Niewiadomski, który do tej pory oddał już 12 litrów krwi.

Mogę komuś pomóc. A teraz sam z doświadczenia wiem, że krew pomaga bardzo dużo. Przeszedłem operację, w której potrzebowałem krwi. Teraz dopinguje mnie to dwa razy mocniej, żeby komuś pomóc – mówi Mateusz Niewiadomski.

Gorzów: krwiodawcy

i

Autor: SG

W rejonie gorzowskim krew regularnie oddaje kilkaset osób. Krwiodawcą zostaje się już po pierwszej donacji. A już we wtorek (19.10) będzie okazja, żeby dołączyć do tego grona. Akcję poboru organizuje gorzowski "Elektryk". Przyjść może każdy, początek o ósmej.

Quiz. Jesienne zwyczaje, które mało kto pamięta

Pytanie 1 z 10
Jak celebrowano dawniej "Dokopiny", czyli święto zakończenia kopania ziemniaków?