Gorzów: las

i

Autor: SG W lesie zgubić może się każdy.

Gorzów: Grzybiarze szukają w lesie grzybów, a policja... grzybiarzy

2020-11-03 0:27

Co roku jesienią ludzie gubią się w lasach. W ostatnich tygodniach, w okolicach Gorzowa policja prowadziła kilka akcji poszukiwawczych. Najczęściej orientację w terenie tracą osoby starsze. Wybierając się w knieje warto zabrać ze sobą telefon.

Idziesz na grzyby, weź telefon. Ludzie gubią się w lasach. Najczęściej dotyczy to osób starszych. W ostatnich dniach gorzowska policja prowadziła kilka akcji poszukiwawczych. Gubią się grzybiarze, którzy w poszukiwaniu prawdziwków, czy podgrzybków tracą orientację w terenie. Policjanci apelują, żeby zgłaszać zaginięcia możliwie szybko, a nie czekać z tym do wieczora. Jak zabezpieczyć siebie, albo swoich bliskich przed takim przykrym wydarzeniem? Najlepiej towarzyszyć swoim bliskim w wycieczce do lasu.

Warto, żeby wiedzieć gdzie się wybiera, znać teren. A na pewno należy poinformować bliskich, w którą stronę się udajemy. Warto wyposażyć osoby starsze w telefony, bo to zdecydowanie ułatwi nam poszukiwania - mówi Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Przydatne są również aplikacje pozwalające ustalić miejsce, w którym przebywa osoba. Zdecydowana większość akcji poszukiwawczych kończy się szczęśliwie. Sytuacje te występują co roku o tej porze. Sezon grzybowy dla policji jest sezonem poszukiwania w lesie nie grzybów, a grzybiarzy.

Kiedyś to było, czyli powrót do przeszłości. Co było wtedy na topie?

Pytanie 1 z 12
Buty o których marzyła każda dziewczyna będąc w szkole jeszcze kilka/kilkanaście lat temu to ...