Mandaty za strzelanie petardami. W tym województwie można odpalać fajerwerki nie tylko w sylwestra i Nowy Rok

i

Autor: jch Mandaty za strzelanie petardami. W tym województwie można odpalać fajerwerki nie tylko w sylwestra i Nowy Rok

Gorzów: Gdzie kupimy fajerwerki na Sylwestra? Mamy listę punktów

2022-12-30 13:31

Noc sylwestrowa tuż, tuż. A jeśli już o tym mowa, to większość mieszkańców ten czas kojarzy z fajerwerkami. Sprawdziliśmy, gdzie w Gorzowie można zakupić różnego typu sztuczne ognie. Więcej w poniższym materiale.

Fajerwerki w Gorzowie. Gdzie kupić fajerwerki w Gorzowie 2022?

Punktów z fajerwerkami w Gorzowie jest naprawdę mnóstwo. Sprzedawcy ustawiają się głównie blisko marketów oraz tam, gdzie jest większe skupisko mieszkańców.

Punkty z fajerwerkami w Gorzowie. Gdzie ich szukać?

  • Sklep z fajerwerkami - ul. Ryska 17, 66-400 Gorzów Wlkp.;
  • "Fajerwerki Gorzów BOMBA Shop" - ul. Poznańska 39a, 66-400 Gorzów Wlkp.;
  • Hurtownia fajerwerków - ul. Myśliborska.

Policjanci przypominają, by rozsądnie odpalać fajerwerki i zachować zasady bezpieczeństwa

Odpalanie materiałów pirotechnicznych może być niebezpieczne. Używajmy ich w taki sposób, by nie powodować zagrożenia dla innych osób czy mienia.

- Spożywany alkohol nie pomaga w zachowaniu kilku podstawowych zasad. Dlatego policjanci przypominają, by witając nowy rok, robić to bezpiecznie. Pamiętajmy o zakupach materiałów pirotechnicznych tylko z zaufanych i sprawdzonych źródeł. Unikajmy punktów, które oferują podejrzane produkty, informujmy o tym policjantów, którzy będą kontrolować takie miejsca. Pamiętajmy także, by zgłaszać funkcjonariuszom sytuacje, gdy ktoś sprzeda fajerwerki osobom niepełnoletnim - czytamy w policyjnym komunikacie.

Pamiętamy ,że materiały pirotechniczne mogą odpalać wyłącznie osoby pełnoletnie. Przeczytajmy instrukcję, używajmy ich wyłącznie na wolnym powietrzu nie zakłócając przy tym porządku publicznego. Po nieudanej próbie nie starajmy się odpalić petard ponownie. By uniknąć pożaru odejdźmy od zabudowań, przewidujmy tor lotu i upadku fajerwerków. Nieostrożne obchodzenie się z materiałami wybuchowymi grozi konsekwencjami prawnymi.

Sonda
Całoroczny zakaz odpalania petard i fajerwerków w Polsce. Czy powinien zostać wprowadzony?