Gorzów: fundacja warto być równym nad Wartą

i

Autor: SG Siedziba fundacji mieści się przy ul. Lutyckiej.

Gorzów: Fundacja tworzy centrum kultury, wolontariatu i obywatelskości

2020-11-15 18:22

Fundacja Warto być równym nad Wartą remontuje lokal, jaki przekazało jej miasto. Wiosną ma tam ruszyć centrum kultury, wolontariatu i obywatelskości. Fundacja liczy na pomoc mieszkańców w dokończeniu prac.

Centrum tolerancji, kultury i wolontariatu. Taki pomysł na swoją siedzibę ma Fundacja Warto być równym nad Wartą. Organizacja lokal otrzymała od miasta. Trwa jego remont. Mają się w nim odbywać warsztaty, działalność artystyczna. Fundacja chce przygarnąć także organizacje, których nie stać na swoją siedzibę.

Chcemy w tym miejscu zrobić centrum wolontariatu i prawdziwej obywatelskości. Żeby te pomysły się nie marnowały, tylko wspólnymi siłami razem z naszymi wolontariuszami mogli stworzyć coś fajnego w mieście - mówi Monika Drubkowska prezeska fundacji.

Fundacja liczy, że na wiosnę uda się lokal uruchomić. Remont trochę wyhamował, że względu na pandemię. Gro prac wykonują sami członkowie organizacji. Trzeba jeszcze wyrównać podłogi, wstawić nowe okna i ocieplić lokal. Fundacji brakuje około 10 tys. zł, żeby zakończyć prace. Organizacja liczy na wsparcie mieszkańców. Wszelkie informacje na ten temat można znaleźć na Facebooku Fundacji Wart być równym nad Wartą.

Z którą gwiazdą powinnaś spędzać jesienne wieczory?

Pytanie 1 z 6
Twój ulubiony rodzaj filmu?