Gorzów: filharmonia

i

Autor: SG Filharmonia Gorzowska.

Gorzów: Filharmonia dostała dotację na organizację Festiwalu Muzyki Współczesnej

2021-02-08 12:37

Zarząd województwa lubuskiego przekaże Filharmonii Gorzowskiej 200 tys. zł. Połowa kwoty przeznaczona jest na Festiwal Muzyki Współczesnej im. Wojciecha Kilara. Druga część pieniędzy wesprze pozostałą działalność koncertową filharmonii.

Kasa od marszałka lubuskiego dla gorzowskiej filharmonii. Województwo przekaże 200 tys. zł dla gorzowskich muzyków. To dwukrotnie więcej niż w minionym roku. 100 tys. pójdzie na organizację Festiwalu Muzyki Współczesnej, druga połowa na pozostałe koncerty.

Wiemy jak trudna jest sytuacja w tej chwili we wszystkich instytucjach kultury w związku z pandemią. Wiemy jak dużym zastrzykiem do budżetu były wpływy ze sprzedaży biletów - mówi Elżbieta Anna Polak, marszałek województwa.

Gorzów: filharmonia

i

Autor: SG

Przez pandemię w ubiegłym roku filharmonia była zmuszona odwołać festiwal im. Wojciecha Kilara. W tym roku takiej sytuacji nie będzie.

Z pewnością go zrealizujemy, nawet gdyby miało się to odbyć tylko za pośrednictwem mediów społecznościowych. Zapewniam, że program i goście zaproszeni do realizacji festiwalu, cały program jest bardzo atrakcyjny - mówi Joanna Pisarewicz, p.o. dyrektora filharmonii.

Przez pandemię dochody Filharmonii Gorzowskiej spadły o 80 proc. Od piątku (12.02) placówka otwiera się na melomanów, zgodnie z decyzją rządu.

Kiedyś to było, czyli powrót do przeszłości. Co było wtedy na topie?

Pytanie 1 z 12
Buty o których marzyła każda dziewczyna będąc w szkole jeszcze kilka/kilkanaście lat temu to ...