Gorzów: rower

i

Autor: SG Przekazanie roweru odbyło się na Starym Rynku.

Gorzów: Dzieci z domów dziecka dostały... rower

2020-08-25 15:54

Gorzowianie zafundowali wychowankom domu dziecka rower. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że nie wydali na to złotówki. Wystarczyło wykręcić odpowiednią liczbę kilometrów na rowerach. To część ogólnopolskiej akcji „Rower Pomaga”.

Rower za milion kilometrów - trafił do wychowanków gorzowskiego domu dziecka. To część ogólnopolskiej akcji "Rower Pomaga". Fundacja Arka z Bielska-Białej propaguje rower jako alternatywę dla samochodu. Co roku rozdaje kilkadziesiąt jednośladów dla domów dziecka.

To zasługa gorzowian, ponieważ im więcej jeździcie na rowerze, im więcej kilometrów zrobiliście, tym więcej tych rowerów będziemy fundować - mówi Ania Sobańska z Fundacji Arka. - Jesteśmy umówienie z urzędem miasta, co prawda jeszcze nieoficjalnie, że tych rowerów będzie więcej.

Rower dostały dzieci z Centrum Opieki nad Dzieckiem i Rodziną. Wychowankowie placówki często korzystają z tego środka komunikacji.

Od kilkunastu lat jesteśmy organizatorem rajdów rowerowych. Na rowerach nasza młodzież przejechała nie tylko kraj, ale i Europę – mówi Beata Wykrzykacz, dyrektor placówki.

Gorzów: rowery

i

Autor: SG Fundacja Arka promuje ekologiczne środki transportu.

Gorzów w ubiegłym roku znalazł się w pierwszej trójce miast, którego mieszkańcy przejechali najwięcej kilometrów na rowerach. By pomagać dalej wystarczy jeździć na rowerze.

Wystarczy wpisywać przejechane kilometry na stronie rowerpomaga.pl lub dołączyć w aplikacji Endomondo do rywalizacji rower pomaga, a my dzięki uczestnikom, dzięki ludziom, którzy jeżdżą na rowerach i wpisują kilometry możemy przekazywać rowery dla dzieciaków – mówi Mówi Krystian Biłek z Fundacji Arka.

Fundacja szacuje, że jeden rower „kosztuje” 1 milion kilometrów przejechanych na jednośladach. Wsiadajcie zatem na rowery i kręćcie kilometry dla... gorzowskich dzieci.

Z którego miasta jest bliżej do Katowic? Masz 50 procent szans!

Pytanie 1 z 10
Z którego miasta jest bliżej do Katowic?