gorzów szpital szczep

i

Autor: archiwum redakcji Szczepienia przeciwko covid-19 prowadzi szpital.

Gorzów: Dzieci walczą z covidem. Szczepionka ma je uchronić

2021-12-15 16:23

W całym kraju trwają zapisy na szczepienia dzieci od 5 do 11 lat. Ruszą one w czwartek (16.12)- w Gorzowie w szpitalu oraz w przychodniach, a także w placówkach medycznych. Jak się rejestrować?

W szpitalu w Gorzowie przybywa małych pacjentów z koronawirusem. W środę (15.12) na pediatrii pod opieką była dwójka, ale w poniedziałek (13.12) była czwórka. Dzieci chorują nieco lżej, ale zdarzają się tragiczne przypadki.

- Nie w naszym szpitalu, ale były już śmierci dzieci związanych z covidem. To są sytuacje, których należy unikać. Zalecam, polecam żeby szczepić dzieci, bo to ograniczę transmisję wirusa i powoduje, że dzieci ą bezpieczniejsze  -uważa Robert Surowiec, wiceprezes wojewódzkiej gorzowskiej lecznicy.

Szczepienia dzieci ruszają od czwartku (16.12). Skierowania wystawiane są automatycznie przez system. Jeżeli dziecko takiego nie będzie miało, wtedy lekarz w punkcie szczepień może je wystawić. Rejestracja w wybranym punkcie medycznym czyli w szpitalu lub w przychodni, przez bezpłatną infolinię 989 lub przez stronę pacjent.gov.pl.

Szpital tymczasowy przeżywa oblężenie

QUIZ: Mikołajkowy generator pomysłów na prezent dla niej

Pytanie 1 z 7
Kiedy Ona ostatnio była u kosmetyczki lub fryzjera?