Gorzów: barber

i

Autor: SG Miejskie wsparcie trafiło do lokalnych firm.

Gorzów: Dycha i Dycha Bis, czyli 4,3 mln zł pomocy dla lokalnego biznesu

2021-02-19 16:57

Gorzów wydał na wsparcie lokalnych przedsiębiorstw 4,3 mln zł. Skorzystało na tym 1141 firm, które przez pandemie koronawirusa popadły w tarapaty. Tylko w dwóch przypadkach przedsiębiorcy musieli zwrócić pieniądze.

"Gorzowskie Dychy" pomogły utrzymać 2377 miejsc pracy - wynika z opracowania przygotowanego przez magistrat. Urzędnicy podsumowali programy pomocowe wprowadzone w mieście z powodu pandemii. Finansowe wsparcie trafiło do 1141 firm. Miasto na ten cel przeznaczyło blisko 4 mln 300 tys. zł. Gorzowską Dychę i Dychę Bis wprowadzono, żeby pomóc przedsiębiorcom, którzy ponosili straty związane z pandemią koronawirusa.

Gorzów: protest gastronomii

i

Autor: SG Pieniądze z miejskiej tarczy trafiły do firm, które najwięcej straciły przez pandemię. (Protest przedstawicieli gorzowskiej gastronomii).

Pierwszą uruchomiono w kwietniu 2020 roku. Wówczas do 712 gorzowskich firm trafiło 3 mln złotych. Druga tarcza ruszyła w listopadzie. Zainteresowanie było jeszcze większe. Wnioski złożyło 835 przedsiębiorców. Pieniądze trafiły do połowy z nich, ponieważ miasto na pomoc przeznaczyło dużo mniejsze środki - 1,3 mln zł.

Dwóm firmom nie udało się dotrzymać warunków na jakich miasto przyznało wsparcie. W jednym przypadku przedsiębiorca zawiesi działalność, a w drugim nie utrzymano stanowiska pracy. Obie firmy musiały zwrócić po 400 złotych.

Kiedyś to było, czyli powrót do przeszłości. Co było wtedy na topie?

Pytanie 1 z 12
Buty o których marzyła każda dziewczyna będąc w szkole jeszcze kilka/kilkanaście lat temu to ...