zakupy

i

Autor: pixabay.com

Gorzów: Dowiedz się, jak bezpiecznie kupować w necie

2021-11-03 17:38

Coraz więcej młodych ludzi kupuje w sieci i coraz więcej pada ofiarami oszustów. Miejski rzecznik konsumentów organizuje lekcje, w trakcie których mówi o zagrożeniach czyhających na młodych konsumentów.

Jak kupować bezpiecznie w sieci, jak nie dać wyczyścić swojego konta - tego dowiadują się młodzi gorzowianie na lekcjach, które prowadzi miejski rzecznik konsumentów. Pandemia spowodowała, że nasza aktywność w internecie wzrosła. Wzrosła też niestety przestępczość z tym związana. Ofiarami oszustw często padają młodzi ludzie. Stąd pomysł rzecznika konsumentów, żeby porozmawiać o tym problemie z uczniami gorzowskich szkół ponadpodstawowych. Zainteresowanie jest duże. Już teraz w planach jest przeprowadzenie 50 takich lekcji.

To nie jest sam wykład, teoria, jest to forma interaktywna. Bazujemy na przykładach z życia wziętych. Na początek krótkie wprowadzenie, żeby młody konsument wiedział w czym się obraca - mówi Tomasz Gierczak, miejski rzecznik konsumentów.

Szkoły lub klasy, które chciałyby wziąć udział w takich zajęciach mogą zgłaszać się do biura miejskiego rzecznika konsumentów w Gorzowie.

Quiz z ortografii. Wskaż brakującą literę!

Pytanie 1 z 10
sku_ka