Pies w urzędzie

i

Autor: Canva Pro

MIASTO

Gorzów: Do urzędu możesz wejść z psem. Pamiętaj o zachowaniu zasad bezpieczeństwa

2023-12-21 13:17

Jeśli planujesz załatwić jakieś sprawy w gorzowskim magistracie, ale nie chcesz zostawiać swojego czworonoga ani na chwilę - mamy dla Ciebie dobre wiadomości. Do urzędu możesz wejść z psem! Jak to możliwe?

Nie od dziś wiadomo, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Nic dziwnego, że te czworonogi towarzyszą nam w wielu aspektach życia - zabieramy je na wakacje, odpoczywamy z nimi na kanapie, spędzamy wspólnie wolny czas. Teraz, razem ze swoim pupilem można również... załatwić sprawę w urzędzie.

"Zwierzęta mile widziane"

Na głównych drzwiach wejściowych do urzędu zlokalizowanego przy ulicy Sikorskiego w Gorzowie pojawiła się interesująca kartka. Na niej jeszcze bardziej interesujący napis: 

Zwierzęta mile widziane"

Jak się okazuje, w Gorzowie możliwe jest wejście do magistratu z czworonogiem. Nie trzeba go zostawiać samego w domu lub szukać bezpiecznego miejsca pod drzwiami urzędu - psa można zabrać ze sobą do środka.

Pamiętaj o smyczy!

Korzystając z przywileju odwiedzin w urzędzie z pupilem warto pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Po pierwsze, nie każde zwierzę nadaje się do przebywania w dużych skupiskach ludzi. Właściciel czworonoga sam powinien ocenić, czy jego pies nie będzie uciążliwy dla otoczenia, czy nie zrobi komuś krzywdy lub też czy sam nie będzie się bał.

Po drugie, zwierzę musi być na smyczy, to obowiązek jeśli chcesz wejść do urzędu z czworonogiem.

I wreszcie, właściciele powinni zabrać ze sobą kaganiec (niekoniecznie trzeba go od razu zakładać) - niezależnie od charakteru psa zawsze należy pamiętać, że to tylko zwierzę, które w określonej sytuacji może się okazać nieprzewidywalne.

Psy dla alergików. Najmniej uczulające rasy psów

Sonda
Uważasz, że możliwość wejścia do urzędu z psem to dobry pomysł?