Policja

i

Autor: Justyna Świderska Zdjęcie ilustracyjne

Gorzów: Długi weekend. Więcej policjantów na drogach. Gdzie będą kontrole?

2022-11-10 13:06

Przed nami długi weekend listopadowy. W najbliższy piątek mamy Święto Niepodległości. Jes to dzień wolny od pracy, więc większość ludzi planuje sobie na ten czas tzw. "długi weekend". Policjanci zapowiadają wzmożone kontrole.

- Kolejny listopadowy „długi weekend” przed nami. Lubuscy policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem wszystkich podróżnych i służyć im pomocą już od czwartkowego popołudnia (10-13 listopada). Kierowców prosimy o dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, a niechronionych użytkowników ruchu drogowego o stosowanie elementów odblaskowych, które stanowczo poprawiają naszą widoczność. Wszystko po to, aby każdy bezpiecznie dotarł do celu - czytamy w komunikacje lubuskiej policji.

Więcej radiowozów na lubuskich drogach w długi weekend

Z tego względu na lubuskie drogi wyjedzie znaczna ilość oznakowanych i nieoznakowanych radiowozów. - Funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę na nadmierną prędkość i pomagać w bezpiecznym dotarciu do celu. Policjanci wykorzystując nieoznakowane pojazdy z wideorejstratorami, będą studzić zapał tych najbardziej krewkich kierowców. W ruch pójdą także urządzenia do badania trzeźwości kierujących, tak aby każdy z nas mógł czuć się bezpiecznie.

Kierowco, przed dłuższą podróżą sprawdź swoje auto!

Przed dłuższą podróżą przygotujmy swój pojazd do jazdy i zadbajmy o jego stan techniczny. Sprawdźmy oświetlenie, którego poprawne działanie przy aktualnej aurze jest niezbędne do bezpiecznego podróżowania. Zwróćmy uwagę także na płyny eksploatacyjne oraz stan naszych opon, aby podróż minęła nam bez niechcianych niespodzianek.

Policjanci apelują o ostrożność

Pamiętajmy, że obchody Święta Niepodległości będą się wiązać z utrudnianiami w ruchu z uwagi na liczne przemarsze oraz wydarzenia patriotyczne w wielu miejscowościach. Przemieszczając się zarówno pojazdami jak i pieszo zwracajmy uwagę na sygnały nadawane przez mundurowych, którzy często będą kierować ruchem. Z uwagi na szybko zapadający zmierzch warto wyposażyć się w element odblaskowy. Pieszy korzystający z odblasku jest widoczny z większej odległości co pomaga kierowcy w jago zauważeniu, a co z tym idzie znacznie poprawia jego bezpieczeństwo.

Sonda
Planujesz wyjazd na długi weekend?