Gorzów: senior z komputerem

i

Autor: Norwood (Charity)/wikimedia.org

„Gorzów dla seniorów” przechodzi na tryb online

2020-12-15 12:06

Jak pomagać i aktywizować seniorów w czasie pandemii? Z wykorzystaniem nowoczesnych technologii – taki pomysł ma organizacja „Gorzów dla seniorów”. Jest to bezpieczniejsze a przy tym pozwoli w łatwy sposób zwiększyć skalę pomocy. Organizacja zamierza produkować materiały edukacyjne, psychologiczne, pomocowe i udostępniać je seniorom.

Praca z seniorami online. Organizacja „Gorzów dla seniorów” planuje nowe działania na rzecz najstarszych mieszkańców. Zostaną one przeniesione do internetu. Jak przekonuje szef organizacji, seniorzy coraz lepiej radzą sobie w wirtualnym świecie. Pozwoli to zwiększyć skalę pomocy. Przed pandemią organizacja pracowała z 300 osobami, natomiast według jej danych, w samym Gorzowie jest 10 tys. samotnych, starszych ludzi. Nowe formy komunikacji pozwalają dotrzeć do większej liczby seniorów, a także współpracować ze specjalistami w całym kraju.

Przykładowo: jest dobry psycholog z Krakowa, który działa z seniorami. Wcześniej trzeba było spakować kamery, pojechać do Krakowa, nagrać i wrócić, to były koszty. A teraz dzwoni się, można porozmawiać online i stworzyć fajny materiał, który będzie służył pomaganiu starszym osobom - mówi Jarosław Marciniak z „Gorzów dla seniorów”.

Polecany artykuł:

Gorzów: Doczekali się remontu

Organizacja zamierza produkować materiały edukacyjne, psychologiczne, pomocowe i udostępniać je seniorom. Po nowym roku rusza akcja tworzenia seniorskich grup samopomocowych na terenie całego województwa lubuskiego. Wszystko z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

Z którą gwiazdą powinnaś spędzać jesienne wieczory?

Pytanie 1 z 6
Twój ulubiony rodzaj filmu?