Czy piłkarze dokończą sezon? Odpowiedź poznamy 11 maja.

i

Autor: facebook.com/pg/StilonGorzow

Gorzów: Decyzji wciąż nie ma - Stilon i Warta czekają w niepewności

2020-04-23 18:58

Rozgrywki piłkarskiej czwartej ligi, w której grają dwa gorzowskie kluby są dalej zawieszone. Wszystko przez pandemię koronawirusa i rządowy zakaz organizowania imprez sportowych.

Klubom udało się rozegrać do tej pory jedynie rundę jesienną, czyli połowę spotkań, a zmagania na wiosnę jeszcze nie wystartowały. Kiedy to nastąpi? - Na razie nie wiadomo. Decyzja zapadnie 11 maja - powiedział Robert Skowron, prezes Lubuskiego Związku Piłki Nożnej. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy - najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest anulowanie rundy rewanżowej i zachowanie dotychczasowej tabeli przy zachowaniu awansów i spadków.

W takiej sytuacji promocję do trzeciej ligi uzyskałaby Warta Gorzów, która ma trzy punkty przewagi nad Stilonem. Takiego rozwiązania nie chce Krzysztof Olechnowicz.

- Chciałbym, żeby awans rozstrzygnął się nie przy zielonym stoliku, a na murawie. Dlatego złożyliśmy wniosek do Lubuskiego Związku Piłki Nożnej, żeby móc dograć sezon w pewnej zmienionej formule - mówi prezes Stilonu.

Sternik niebiesko-białych chciałby, żeby kluby czwartej ligi podzielić - między te, które walczyłyby o awans i te, które grałyby o utrzymanie. Spotkań byłoby wówczas mniej i sezon można byłoby dokończyć. Czy wniosek Stilonu zyska aprobatę władz LZPN-u? Przekonamy się o tym 11 maja.