Gorzów prezydent Wójcicki

i

Autor: kłw Prezydent Jacek Wójcicki przekonał radnych.

Gorzów: ​Czy zapłacimy wyższy podatek od nieruchomości? Czy prezydent przekona radnych?

2020-12-09 6:45

Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa kolejny raz będzie przekonywał radnych by zgodzili się na zwiększenie stawki podatku od nieruchomości. To już.. trzecia próba. Najpierw rajcy nie zgodzili się na podwyżkę, a przed ostatnią sesją prezydent sam wycofał uchwałę i nie było nawet... dyskusji. Do trzech razy sztuka?

Urzędnicy chcą by podatek został zwiększony o 3,5 procenta. Dzięki temu do budżetu miasta trafi dodatkowo ponad 2 miliony złotych.

Prezydent przekonuje, że podwyżki nie będą duże. Podatek za 70 metrowe mieszkanie razem z udziałem w gruncie zamiast 59 złotych wyniesie 61 złotych.

Z kolei opłata za 100 metrową nieruchomość wykorzystywaną do działalności gospodarczej oraz trzy ary gruntu wzrosłaby o 91 złotych - zamiast 2 tysięcy 631 złotych, 2 tysiące 722 złote. Czy prezydent tym razem przekona radę?

Przypomnijmy: odrzucając propozycję podwyżek rajcy argumentowali, że wyższe podatki utrudniają funkcjonowanie firmom, które i tak mają problemy z powodu pandemii.

Podczas sesji radni zajmą się także wprowadzeniem do budżetu miasta dodatkowych dwóch milionów złotych na budowę hali sportowej w Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu przy ulicy Warszawskiej. Pieniądze pochodzą z programu Sportowa Polska.

Gorzów: CEZiB

i

Autor: SG W kompleksie przy Warszawskiej powstaje hala sportowa.

Mogą zapaść także decyzje dotyczące hali sportowej przy ulicy Słowiańskiej. Miasto cały czas szuka dodatkowych pieniędzy by móc rozstrzygnąć przetarg na wykonawcę inwestycji.

Sesja w środę (09.12) o godzinie 15.00 oczywiście online. Aby przysłuchiwać się obradom wystarczy wejść na stronę Urzędu Miasta i znaleźć odpowiedni link.

Jak w sklepie płacić ręką | ESKA XD - Mobmania #6