gorzów śmieci

i

Autor: Fragles archiwum zdjęcie ilustracyjne

Gospodarka śmieciami

Gorzów: Czy z systemu "wyparują" kolejne osoby?

2023-11-07 14:51

Od listopada o 6 złotych wzrosła miesięczna opłata za ​wywóz śmieci w Gorzowie i okolicach. Jakie będą tego skutki? Związek Celowy Gmin MG 6 miał już okazję przekonać się wcześniej, gdy podnoszone były ceny za wywóz odpadów.

Skutkiem podwyżek, tak zdarzało się poprzednio, była zmiana deklaracji w ZCG MG6. Na przykład zmniejszano liczbę lokatorów. Na przestrzeni kilku lat zniknęło z systemu aż 20 tysięcy osób. To ogromna liczba. Ten ubytek to strata co miesiąc 640 tysięcy złotych czyli rocznie ponad 7,5 miliona złotych. Czy można temu zapobiec? To bardzo trudna sprawa, bo nie mamy uporządkowanych kwestii meldunkowych ani rozwiązań prawnych.

- Oczywiście prowadzone są kontrole. To, że się przyjdzie i zastanie pięć osób, jedną zameldowaną, to ona powie, że ma gości na kawę. Wtedy trzeba wykazać, że te osoby nie przyszły na kawę a tam mieszkają. To jest praktycznie niemożliwe. W związku z tym, że nie ma skutecznego systemu i te osoby, które z niego "wyparowują" i tak naprawdę oszukują innych, powodują skutek właśnie także w postaci podwyżek - uważa Andrzej Jasiński, członek ZCG.

gorzów śmieci wywoźnicy

i

Autor: archiwum redakcji Operatorzy podnieśli ceny za wywóz śmieci.

Aktualna podwyżka wyniosła 18 procent czyli za miesiąc wywozu śmieci mieszkańcy zapłacą 38 złotych od osoby. Czy system będzie się kurczył? Do tematu będziemy wracać.

Grzegorz Borys nie żyje. Policja ujawnia szczegóły. "Był tak blisko"

Quiz. Arborysta, dekarz, groomer. Czy wiesz, czym się zajmują? Szybki test o zawodach

Pytanie 1 z 10
1. Arborysta opiekuje się: