Gorzów: obywatelska uchwała

i

Autor: SG Autorka, Marta Krupa z projektem uchwały.

Gorzów: Czy z miasta znikną obrazy płodów po aborcji? Projekt uchwały trafił do magistratu

2021-03-10 16:15

Obywatelski projekt uchwały o zakazie publikowania drastycznych obrazów na terenie Gorzowa trafił do przewodniczącego Rady Miasta. Wcześniej autorzy zebrali potrzebna ilość podpisów mieszkańców, którzy poparli ich inicjatywę. Dokument musi jeszcze zaopiniować prezydent.

Czy w Gorzowie będzie obowiązywał zakaz publikowania drastycznych obrazów? Organizatorzy akcji zebrali wystarczającą ilość podpisów mieszkańców by projektem uchwały zajęli się radni. Trafił on do przewodniczącego rady miasta. Chodzi - przypomnijmy - o przepis, który zakaże prezentowania np. na bilbordach drastycznych treści, czyli obrazów zwłok ludzkich lub ich fragmentów. Obywatelski projekt poparło 330 osób.

- Przez pandemię i wyjątkowo mroźną zimę zebranie wymaganych 300 podpisów nie było łatwe - mówi Marta Krupa, autorka uchwały. - Wiedziałam, że dobrze robimy i że to jest słuszne. Chcemy, żeby te drastyczne treści zniknęły z naszego miasta. Furgonetka zniknie, nie będzie jeździł żaden samochód, znikną bilbordy. Już tego po prostu nie będzie.

Gorzów: obywatelska uchwała

i

Autor: SG Projekt obywatelskiej uchwały dotyczy zakazu propagowania w miejskiej przestrzeni drastycznych obrazów.

Cała akcja zaczęła się od furgonetki, która stoi przed gorzowskim szpitalem. Oklejona jest zdjęciami płodów po aborcji.

Zmieniły się co prawda napisy po rozprawie sądowej. Już nie jest tam napisane, że w szpitalu zabija się dzieci, aczkolwiek treści nadal są drastyczne. My dorośli ludzie może dajemy sobie z tym radę, natomiast dzieci się po prostu boją - mówi Robert Surowiec, wiceprezes gorzowskiej lecznicy.

Zanim sprawą zajmie się Rada Miasta opinie musi wydać jeszcze prezydent Gorzowa. Ma na to 30 dni. Pod obrady uchwała powinna trafić najpóźniej w kwietniu.

Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?

Pytanie 1 z 1
Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?