Gorzów: szkoła IV LO

i

Autor: SG IV LO w Gorzowie.

Gorzów: Czy maturzyści zatańczą poloneza na 100 dni przed egzaminem?

2020-09-25 18:13

Czy koronawirus wygra z tradycją? Studniówki są zagrożone przez pandemię. Na razie decyzję podjęła dyrektor IV LO. Maturzyści z „Ronda” nie będą mieli tradycyjnego balu. W innych szkołach ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły. Wszyscy przyglądają się rozwojowi sytuacji epidemiologicznej.

Czy Poloneza nie będzie? Koronawirus może storpedować studniówki. W gorzowskich szkołach średnich wszyscy zastanawiają się, czy w styczniu odbędą się tradycyjne bale. Pierwsze szkoły podjęły już decyzje, kolejne rozważają różne rozwiązania. Studniówki nie będzie w IV LO.

Ze względów epidemiologicznych nie planujemy organizowania tak wielkiej zabawy. Wiadomo, że dla młodzieży, dla nikogo, nie jest to miła wiadomość - mówi Hanna Mickiewicz-Kędziora, dyrektor IV LO w Gorzowie.

Z kolei uczniom z I LO przedstawiono dwie opcje: studniówka tradycyjnie w styczniu, ale bez osób spoza szkoły lub latem po maturach. Ale może być i tak, że studniówka nie odbędzie się wcale.

Młodzież na pewno poczułaby ogromna stratę. Studniówka jest jedyną taka imprezą, którą ma się w życiu. Młodzież bardzo by zabolał brak studniówki. W końcu to byłby pierwszy rocznik, który takiej studniówki by nie miał - mówi Paweł Ferensztajn maturzysta z I LO.

Część szkół wstrzymuje się jeszcze z decyzjami. Wiele zależy od tego jak rozwijać będzie się pandemia.

Sonda
Czy w dobie epidemii koronawirusa wyślesz swoje dziecko na wycieczkę szkolną?