nietoperek strzelnica

i

Autor: archiwum redakcji Miejsce dramatu, do którego doszło 14 czerwca 2019 r.

Gorzów: Czy Maksymilian S. zostanie skazany na DOŻYWOCIE? W czerwcu ruszy proces [AUDIO]

2020-05-29 17:15

Chodzi o głośną i bulwersującą sprawę zabójstwa instruktorki na strzelnicy w Nietoperku. Prawie po roku postępowania akt oskarżenia trafił do sądu i zaplanowano pierwsze rozprawy.

Dramat wydarzył się 14 czerwca ubiegłego roku. 24-latek oddał w kierunku Katarzyny Ch. trzy strzały. Obrażenia dotyczyły głowy i klatki piersiowej. Ofiar mogło być więcej, ale napastnik został obezwładniony przez męża kobiety. Akt oskarżenia jest w sądzie w Gorzowie. 

Co w dokumentach zawarł prokurator? Mówi Lidai Wieliczuk, rzecznik gorzowskiego sądu:

Według opinii psychiatrycznej napastnik był poczytalny i wiedział co robi. Na podstawie także badań balistycznych i broni- prokuratura uznała te wyjaśnienia za niewiarygodne. Trzy pierwsze rozprawy zaplanowano na 15, 17 i 19 czerwca. Maksymilian S. przebywa w areszcie, nadal nie przyznaje się do winy. Za zabójstwo i usiłowanie zabójstwa grozi mu dożywocie.

Przypomnijmy - do tragicznego zdarzenia doszło 14 czerwca na prywatnej strzelnicy w Nietoperku koło Międzyrzecza. 23-latek strzelał do tarczy, gdy nagle broń skierował w stronę instruktorki. Twierdzi, że strzelił, bo się czegoś przestraszył.

Ptasia kolumna na drodze

Tablice rejestracyjne w Polsce. Z jakiego województwa pochodzi auto oznaczone...

Pytanie 1 z 10
BWM: