Grzejnik

i

Autor: Pixabay Zdj. ilustracyjne.

Gorzów: Czekacie na „Ciepłe mieszkanie”? W lutym ruszy nabór wniosków

2023-01-16 16:31

Program daje możliwość zwrotu części pieniędzy jakie wydacie na wymianę starego pieca na nowoczesne, ekologiczne źródło ogrzewania. Gorzów otrzymał na to 1 mln zł.

W lutym ruszy w Gorzowie program "Ciepłe mieszkanie". Gorzowianie, którzy chcą wymienić stary piec na nowsze źródło ciepła, mogą liczyć na zwrot części poniesionych kosztów. Urzędnicy przygotowują teraz wzory wniosków, które trzeba będzie składać. Nabór ruszy w ciągu kilku tygodni. Wcześniej odbędzie się spotkanie dla zainteresowanych, w trakcie którego urzędnicy wyjaśnią zasady programu.

Wnioski będzie można składać w trybie ciągłym. Warunek jest taki, że najpierw trzeba zainwestować swoje pieniądze i później następuje refundacja z środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - mówi Iwona Olek, wiceprezydent Gorzowa:

Zwrot kosztów może wynieść od 15 do 37,5 tys. zł, w zależności od zamożności osoby składającej wniosek. Sfinansować można wymianę źródeł ciepła, ale także okien czy drzwi. Cały program to blisko 1 mln zł.

QUIZ. Poznasz film po krótkim cytacie? Kinoman musi zdobyć maksa

Pytanie 1 z 10
"Z własnego doświadczenia wiem, że nie ma nic gorszego, jak banda indywidualistów" to...