Gorzów: dzieci

i

Autor: SG Uczestniczki warsztatów w ramach Wakacjoimaginacji 2020 organizaowanych przez MOS.

Gorzów: Co robią dzieci, żeby nie nudzić się w mieście?

2020-07-15 17:58

Tegoroczne wakacje w mieście skromniejsze przez koronawirusa. W popularnych letnich akcjach, czyli Jeździe Coolturalnej i Wakacjoimaginacjach może uczestniczyć mniej dzieci. Najważniejsze, że nie ma nudy. Najmłodsi malują sprejami, konstruują eko-lampy lub bawią w Indian.

Mniej wakacyjnych zajęć, ale najmłodsi gorzowianie na nudę nie narzekają. W tym roku ze względu na pandemię oferta zajęć jest skromniejsza i może w nich uczestniczyć mniejsza liczba dzieci. Zajęcia w ramach Jazdy Coolturalnej, trwają w MCK-u. Pierwszy tydzień upływa na tańcu, zabawach sportowych i tworzeniu graffiti.

Jak malować farbą w spreju opowiedziała Radiu ESKA 9-letnia Sylwia.
Gorzów: dzieci

i

Autor: SG Małe "grafficiarki" i ich dzieła

Zajęcia w MCK-u trwają do końca lipca. Z kolei Miejski Ośrodek Sztuki prowadzi Wakacjoimaginacje. W tym roku uczestnicy stają się małymi rzemieślnikami i majsterkowiczami.

Co już wykonali opowiada Radiu ESKA Kornelia lat 11.
Gorzów: dzieci

i

Autor: SG Tak powstaje eko-lampa.

Pod okiem Ewy Bone i Ewy Kozubal przez dwa dni dzieci konstruują eko-lampy.

One robione są z kartonu i różnymi niepotrzebnymi rzeczami je oklejamy - wyjaśnia 11-letnia Emilia. - One są właśnie z niepotrzebnych rzeczy, które do tego można wykorzystać.

Najmłodszych zaprasza także muzeum. Do końca tygodnia trwa „Indiańska przygoda”, czyli dwugodzinne warsztaty w Spichlerzu. A od 20 lipca muzeum zaczyna wirtualne półkolonie „Przyjaciele Gorzowa.

Na kolejne tygodnie Wakacjoimaginacji i Jazdy Coolturalnej wolnych miejsc nie ma.​

Sonda
Czy wakacje nad Bałtykiem są drogie?