gorzów lodowisko słowianka 1

i

Autor: facebook.com/csrslowianka

Gorzów: Co przygotowano dla najmłodszych na ferie?

2022-01-11 16:14

W przyszłym tygodniu rozpoczynają się ferie zimowe dla uczniów z województwa lubuskiego. Dzieci, które dwa tygodniu rozbratu z szkołą spędzą w mieście mają do wyboru kilka propozycji. Przygotowały je gorzowskie instytucje kultury.

Ferie w mieście. Od poniedziałku (17.01) gorzowscy uczniowie zaczną tegoroczne ferie. Magistrat przygotował ofertę wydarzeń dla najmłodszych mieszkańców na dwa tygodnie rozbratu ze szkołą.

Dzieci z klas I-IV ze Śródmieścia mogą wybrać się do Klub Kultury MCK Jedynka przy ul. Chrobrego. Przygotowano gry i zabawy, warsztaty tworzenia bransoletek, zimowych witraży oraz masek karnawałowych, bo będzie bal. Z kolei w Klubie Zodiak przy ul. Słonecznej zajęcia dla dzieci w wieku 7-12 lat. Odbędą się one od 10 do 14. Zaplanowano także warsztaty ceramiczne i rękodzielnicze 17, 20 i 31 stycznia o godzinie 17.

Artystyczne ferie ze sztuką proponuje gorzowski MOS. Udział mogą wziąć dzieci w wieku 9-12 lat. Przygotowano dwa dni zajęć- 20 i 21 stycznia. Temat przewodni to prace Władysława Hasiora. Dzieci poznają życiorys i metody pracy artysty. Na podstawie jego dzieł uczestnicy stworzą przestrzenne obiekty. Powstaną także kolaże malarskie. Bezpłatne zajęcia odbywać się będą w godz. od 10 do 13. Zapisy drogą mailową pod adresem: kucharczyk@mosart.pl.

Warto sprawdzić także ofertę gorzowskiej biblioteki i jej osiedlowych filii. Na zimowe półkolonie zaprasza również muzeum.

Słowianka w czasie ferii wydłuży godziny otwarcia lodowiska. Kręcić piruety na lodzie będzie można już od godziny 10.00.

Na wszystkie zajęcia obowiązują zapisy. Szczegóły znajdziecie na stronie miasta, a także stronach poszczególnych instytucji. Ferie w województwie lubuskim potrwają od 17 do 30 stycznia.

Quiz. Kultowe cytaty i sceny z "Dnia Świra". Ten film zna każdy Polak

Pytanie 1 z 15
"Gdy szykuję śniadanie, zwykle se o korkach słucham. Jak tkwią te ch**e w tych j***nych autach" - mówi Miauczyński, po czym rozsypuje na podłogę...