Miejski Ośrodek Sztuki

i

Autor: MGA MOS czeka na powrót gorzowian i działa on-line.

Gorzów: Co oglądać w czasie pandemii? Kino 60 Krzeseł poradzi!

2020-04-26 13:34

Możliwość wychodzenia na spacery urozmaiciła nam nieco czas pandemii, ale i tak dużo więcej czasu spędzamy w domu. Lista filmów, które powinniśmy obejrzeć pewnie każdemu mocno się skurczyła. Pomocą służy Miejski Ośrodek Sztuki w Gorzowie, który m.in. poleca ciekawe filmy. Propozycje on-line mają także inne instytucje kultury.

Kino 60 Krzeseł w MOS-ie to miejsce kultowe wśród gorzowskich kinomanów. Kameralna sala, pieczołowicie dobierany repertuar i dyskusje po seansach - to wszystko sprawia, że kino ma swoją wierną widownię. Przypomnijmy, że jego działalność dostrzeżono także w Polsce i popularne krzesła zbierają kolejne nagrody i wyróżnienia.

Na czas pandemii kino musiało zawiesić swoją działalność, ale nadal edukuje i inspiruje wielbicieli filmów. Na swoim facebookowym profilu uruchomiło Filmowe Pogotowie. Znajdziecie tam opisy ciekawych filmów i spektakli. Znajdziecie także - co bardzo ważne - miejsca, w których legalnie znajdziecie je w sieci.

Oferta internetowa MOS-u jest bardzo rozbudowana. Na stronie www.mosart.pl znajdziecie m.in. filmy o wystawach, zdjęcia czy wydawnictwa. On-line odbywają się także zajęcia Małej Akademii Animacji. Autorka, Dominika Muniak-Szadej, przygotowała je w wersji filmowej. Kolejne odcinki są udostępniane w każdy wtorek na stronie internetowej MOS-u.

Przypomnijmy: aktywność on-line prowadzą także gorzowskie biblioteki, muzeum, filharmonia i teatr. Zaglądajcie na strony internetowe i profile gorzowskich instytucji kultury. O szczegółach będziemy jeszcze informować.