CEZiB

i

Autor: www.gorzow.pl

Gorzów: CEZiB bez budynku B. Urzędnicy zapewniają, że szkoła sobie bez niego poradzi

2022-09-07 15:53

Urzędnicy najchętniej sam obiekt chcieliby rozebrać. Taki najprawdopodobniej będzie finał wielomiesięcznych prób wyremontowania poszpitalnego budynku. Problemy z nim związane wyhamowały budowę CEZiB.

CEZiB bez budynku B​. Taki plan ma gorzowski magistrat. Po wielu miesiącach prób ustabilizowania poszpitalnego obiektu, ekspertyzach, urzędnicy doszli do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem będzie wyłączenie budynku B z Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu. O planach rozmawiali z radnymi z komisji oświaty i wychowania.

Jest decyzja, że przy rozmieszczeniu klas lekcyjnych ten budynek nie będzie brany pod uwagę, ponieważ prawdopodobnie ten budynek będzie musiał być rozebrany. Czy w jego miejsce będzie postawiony nowy? Na razie nie ma takiej decyzji - mówi Halina Kunicka, radna Gorzowa.

Urzędnicy zapewniają, że brak budynku B nie będzie stanowił problemu dla działania CEZiB. Przypomnijmy: przebudowa poszpitalnego kompleksu na zespół szkół zawodowych rozpoczęła się na początku 2020 roku. Według pierwotnych planów całość miał być oddana przed 1 września 2021 roku. W ubiegłym roku oddano halę sportową, w tym ruszą warsztaty. Koszt inwestycji to ponad 100 milionów złotych.

QUIZ. Rozpoznasz celebrytę po krótkim opisie? Połowa punktów to już sukces

Pytanie 1 z 10
Słynie ze swojego ciętego języka i kilku głośnych rozwodów. Ostatnio bardzo mocno zaangażowała się w produkcję filmu