gorzów elektrociepłownia

i

Autor: materiały EC Gorzów Gorzowska elektrociepłownia.

Gorzów: Było zimniej, więc do mieszkańców trafiło więcej ciepła!

2021-05-07 18:45

Gorzowska elektrociepłownia podsumowała sezon zimowy. Warunki pogodowe i prognozy, przede wszystkim, brane są pod uwagę przy produkcji ciepła i energii elektrycznej. Dzięki temu pracownicy mogą efektywnie planować.

Jak się okazuje miniona zima była znacznie chłodniejsza od poprzedniej. Szczególnie zimno było w styczniu i w lutym, gdzie średnia dobowa temperatura spadła poniżej zera stopni. Najniższą temperaturę -12 stopni Celsjusza odnotowano 18 stycznia i wtedy wykorzystano moc cieplną na poziomie 52%.

Z kolei najwyższą temperaturę wody- prawie 117 stopni Celsjusza zarejestrowano 10 lutego o godz. 21:00 przy -10 stopniach na dworze.

- Te dane pokazują, że nie są nam straszne nawet najzimniejsze dni. Przystępujemy także do kolejnych inwestycji oraz modernizacji, tak aby być gotowym na kolejną zimę - twierdzi Wojciech Dobrak, dyrektor Elektrociepłowni w Gorzowie.

Choć niskie temperatury jeszcze się utrzymują w Gorzowie, to wkrótce ma być cieplej i mieszkańcy będą mogli zakręcić grzejniki do następnego sezonu grzewczego.

Małe sokoły urodziły się na kominie poznańskiej elektrociepłowni!

Ssak, gad, czy ryba? Wcale nienajłatwiejszy quiz o zwierzętach

Pytanie 1 z 10
Spędzający znaczną część życia w wodzie dziobak to: