gorzów górczyn

i

Autor: gorzow/facebook.com

Gorzów: Byli i obecni mieszkańcy GTBS zalegają 900 tys. zł

2022-12-27 15:08

Z tego zdecydowanie większa część to zobowiązania byłych już najemców. Wyegzekwowanie tych należności w tym przypadku jest dużym kłopotem. Z osobami, które nadal mieszkają w GTBS dogadać się jest zdecydowanie łatwiej.

Mieszkają, ale nie płacą czynszów. GTBS ma kłopot z niepłacącymi najemcami. Ogólne zadłużenie wobec Gorzowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego sięga 900 tys. zł. ​Jedna trzecia tej kwoty to zobowiązania obecnych najemców. Zalegają oni po kilka miesięcy. GTBS stara się z nimi zawierać porozumienia, na mocy których mieszkańcy płacą bieżące rachunki, a dług spłacają w miarę możliwości. Większym problemem są byli mieszkańcy. Ich dług to około 600 tys. zł.

Bywa tak, że były mieszkaniec przebywa zagranicą. Występujemy do sądu o wyjawienie majątku. Okazuje się, że na terenie kraju takiego majątku nie ma. Można występować do odpowiednich organów w Niemczech, czy Wielkiej Brytanii o pomoc prawną w wyjawieniu majątku, ale może być tak, że poniesiemy koszty, natomiast efekt będzie mizerny - mówi Tomasz Gierczak prezes GTBS-u.

Osoby, które mają kłopoty z płaceniem rachunków dostają propozycje zamiany mieszkania na mniejsze, co oznacza też niższe opłaty.

QUIZ. TO wydarzyło się w 2022 roku. Myślisz, że będzie łatwo? Pomyśl jeszcze raz!

Pytanie 1 z 15
Niewątpliwie największym (i zarazem najgorszym) wydarzeniem mijającego roku była bandycka napaść Rosji na Ukrainę. Dziś mamy...